Dravci jako obyvatelé lesa, luk a strání

Na konci října se na škole ZŠ praktická Rožnov p. R. uskutečnila velmi poutavá přednáška s MVDr. Kamilou Křupalovou ze Záchranné stanice Hošťálková na téma DRAVCI.

Na přednášce o ochraně přírody a dravcích si žáci s paní Křupalovou vyprávěli o péči volně žijících zvířat, o odchovu mláďat, o léčbě zraněných živočichů a jejich rekonvalescenci, o péči o trvale handicapované jedince nebo o vypouštění vyléčených divokých zvířat zpět do přírody.

Dozvěděli se také, co dravcům a sovám nejvíce škodí. Zjistili, že právě sloupy vysokého napětí, jedy, pytlácké nástrahy, nelegální střílení, ničení hnízd a vybírání vajíček a mláďat, dopravní prostředky nebo emise jsou příčinou, že mnoho druhů živočichů, ale i rostlin z naší přírody ubývá.

Názornou ukázkou sovy pálené, straky, sýčka, výra, orla, káněte, poštolky nebo i medvídka mývala si pracovnice ZO ČSOP děti naprosto získala. Děti si mohly z bezprostřední blízkosti prohlédnout, podržet si nebo pohladit káně a sovičku Rozárku z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Velmi zážitková ukázka byla chovatelkou doplněna poutavým vyprávěním o zajímavostech ze života obyvatel Záchranné stanice Hošťálková.

Bronislava Pleváková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář