Literární beseda o Boženě Němcové

Jako každý rok se na ZŠ praktické Rožnov p. R. v měsíci březnu – Měsíci knihy – konala literární beseda, tentokrát na téma Život a dílo Boženy Němcové. Pestrým programem besedy děti provázela školní knihovnice. Vytvořila pro ně přímo na míru výukový materiál, se kterým žáci pracovali na interaktivní tabuli. Beseda pokračovala čtením úryvků, řízenou prací v třídních kolektivech a úkoly z pohádkových sbírek a románů. Aktivity byly doplněny audio i video záznamy s filmovými úryvky a ukázkami profesionálního přednesu. Literární beseda si kladla za úkol přilákat žáky k četbě a upozornit je na zajímavé a atraktivní tituly a spisovatele.

Pestrý program literární besedy byl ukončen drobným vědomostním testem o Boženě Němcové.

Bronislava Pleváková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář