Vítězem V. EKOLOGIÁDY ZŠ Praktická

Zdravý Rožnov – občanské sdružení dne 2. května 2012 uspořádalo v městském parku již pátý ročník znalostní a vědomostní soutěže na téma tvorba a ochrana životního prostředí. Koná se každoročně u příležitosti Dne Země pro žáky 4. a 5. ročníků základních škol z Rožnova p. R. a okolí.

Tentokrát se účastnilo celkem 15 tříčlenných družstev žáků 7 základních škol. Odbornou náplň soutěže připravili studenti Střední školy zemědělské a přírodovědné, kteří se ujali i funkce hodnotitelů na celkem 8 stanovištích, na kterých soutěžící žáci řešili různorodé úlohy, mnohé nikterak lehké.

Vítězem V. Ekologiády se stalo družstvo ZŠ Praktické ve složení Josef Zezulka, Karol Fuljer a Sandra Matochová , které získalo putovní cenu – keramickou Zeměkouli, keramické medaile, diplomy a věcné ceny – hrací míče. Jakkoli jde vždy o souhru celého týmu nutno dodat, že většinu bodů pro toto družstvo získal Josef Zezulka.

Na druhém místě se umístilo družstvo ZŠ Záhumení ve složení Šárka Vachníková, Lukáš Skalík a Marika Holišová a na místě třetím skončilo družstvo ZŠ Koryčanské Paseky ve složení Eliška Dorušková, Michaela Rohalová a Pavla Procházková. Také tito žáci dostali keramické medaile, diplomy a věcné ceny.

Akce byla podpořena grantem města Rožnova p. R.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář