Ze hřbetu koně je pohled na svět krásnější!

Hledáte společnost, která umí naučit děti příjemnou a pozvolnou formou jezdeckým dovednostem? Společnost, která má zkušenosti s chovem koní, s výukou jízdy na koních nebo zkušenosti s kladným působením hipoterapie na zdravé i zdravotně handicapové jedince? My jsme ji našli. Dvůr Hradisko…

Díky grantu MěÚ Rožnov p. R., finanční podpoře školy i díky manželům Lunterovým, mohly děti ze ZŠ praktická Rožnov p. R. strávit dvě májová dopoledne v jezdeckém a hipoterapeutickém areálu Dvůr Hradisko a prožít si tam klidné a pohodové chvíle při plstění vlny a intenzivním setkání s koňmi a dalšími domácími zvířaty.
Při hipoterapii, což je léčebná metoda využívající přirozený pohyb koně jako stimul a rehabilitační prvek, se farmářům podařilo naučit děti se zvířaty správně komunikovat a vytvořit v nich ke zvířatům opravdovou důvěru.
Specifikem zmíněného projektu byl individuální přístup k jezdcům bez ohledu na jejich předchozí zkušenosti či znalosti a maximální ohled na schopnosti a potřeby handicapovaných dětí. Program byl veden tak, aby respektoval složení skupiny a možnosti jednotlivých účastníků.

Aby se děti naučily koně bezpečně ovládat a získávaly větší jistotu v sedle, plánuje škola s Dvorem Hradisko další spolupráci. Chceme dětem ukázat, jak může být přínosná přítomnost zvířat na jejich psychiku a rozvoj mentálních i manuálních schopností.

Bronislava Pleváková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář