Archeoskanzen Modrá a Živá voda

Žáci 1. stupně a speciálních tříd ZŠ praktické Rožnov p. R. navštívili v červnu na základě dochovaných podkladů vystavěný archeologický skanzen Modrá a expoziční areál sladkovodních ekosystémů Živá voda.

Žáci si v archeoskanzenu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy nejprve prohlédli jednotlivé stavby a pak se nechali průvodci doprovázet výukovým programem O životě na Velké Moravě, který dětem umožnil blíže poznat, jak Slované žili. Děti si vyzkoušely jednotlivá řemesla, ochutnaly slovanské speciality, oblékly si vojenskou zbroj, zastřílely si z luku a shlédly původní plodiny.

V areálu Živá voda děti obdivovaly největší expozici přirozených mokřadních a sladkovodních ekosystémů a v průhledném tunelů pod vodní hladinou nádrže původní druhy ryb a obojživelníků nebo potápěče pečujícího o expozici.

Bronislava Pleváková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář