Den Země 2013

Stejně jako předešlé roky tak i letos připravila koordinátorka EVVO pro žáky speciálních tříd i žáky prvního a druhého stupně ZŠ praktické Rožnov p. R. pestrý program k oslavám svátku Země. Tentokrát byl tematický den zaměřen na pobytové znaky lesních obyvatelů a vnímání lesa všemi smysly.

Na samém začátku programu se děti seznamovaly s pojmy pobytový znak a teritorium. Potom na jednotlivých stanovištích odhalovaly okusy stromků od zvěře, podle nápovědy rozlišovaly trus a stopy zvěře, odlévaly sádrové odlitky stop, rozlišovaly parůžky srnců, hmatem a čichem rozpoznávaly přírodniny a závěrem se převtělovávaly se do různých obyvatel lesa a pátraly po jejich potřebách.

Do oddychové části programu, ve které žáci pomocí barevných víček od plastových lahví skládali mozaiku se vzkazem naší planetě Zemi, se aktivně zapojili všichni.

Součástí výukového programu bylo i zapojení žáků do očisty svého města. Ve spolupráci se SVČ Rožnov p. R. jsme se zúčastnili akce „Ukliďme svět“ a čistili břehy řeky Bečvy mezi mosty a uklízeli přilehlé ulice. Ve volných chvílích děti fotografovaly krajinu před úklidem a po něm nebo si zahrály na „Slepého fotografa“. Hra spočívala v tom, že fotograf měl zavázané oči a spolužák za něho vybíral zajímavý záběr v přírodě a směroval mu fotoaparát.

Bronislava Pleváková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář