Hodina Země 2013

Hodina Země je celosvětový happening na podporu ochrany životního prostředí. Spojuje všechny ty, kteří jsou připraveni začít měnit svůj svět a všechny ty, kteří chtějí inspirovat ostatní svým chováním k pozitivní změně. Hodina Země totiž vyzývá domácnosti, podniky, školy i veřejné instituce, aby zhasly své osvětlení i elektrické spotřebiče po dobu jedné hodiny.

Do happeningu Hodina Země 2013 se zapojila i naše škola, ZŠ praktická Rožnov p. R.

Začátkem března uspořádala pro všechny zájemce osvětovou a propagační dvouhodinovou prezentaci s programem, na níž podrobně objasnila hlavní myšlenku a záměr chystaného happeningu. Na chodbě školy vyhotovila osvětovou nástěnku a do všech domácností žáků a zaměstnanců školy poslala lístek s výzvou o zapojení se do akce. V sobotu 23. 3 2013 pak někteří zaměstnanci školy a několik rodin žáků i přátel školy na jednu hodinu ve 20:30 – 21:30 hod. zhasli ve svých bytech nebo pokojících osvětlení a odpojili nezbytné elektrospotřebiče. Přidali se tak k milionům lidí ze 152 zemích světa z více než 7000 měst, ležících napříč všemi sedmi kontinenty a tedy napříč celou zeměkoulí.

Bronislava Pleváková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *