Policie ČR v ZŠ Praktické

Poslední týden školního roku navštívili Základní školu praktickou v Rožnově p. R policisté ČR z obvodního oddělení Rožnov p.R spolu s psovody kynologického střediska Bystřička. Děti měly možnost seznámit se s policisty a jejich čtyřnohými kamarády osobně. Nejprve začala krátká beseda na téma prevence a ochrana dětí před škodlivými vlivy jako jsou alkohol, drogy, gamblerství a záškoláctví. Policisté dětem předvedli ukázky bojových umění, výzbroj i výstroj a další technické vybavení a živou ukázku vyloupení banky s následnou likvidaci útoku agresivní osoby se zbraní.

V průběhu akce se děti aktivně zapojovaly a některé aktivity si spolu s policisty mohly vyzkoušet na vlastní kůži. Předvádění a celková činnost policistů byla velmi poutavá a děti byly z programu nadšené.

Po debatě s policisty se děti přesunuly na dvorek školy, kde na ně čekalo policejní auto s motorkou a kynologové, kteří předvedli ukázku poslušnosti služebních psů.

Prezentace policistů a jejich čtyřnohých kamarádů byla více než úspěšná a děti z ní byly nadšené a všichni se těšíme na další spolupráci. Děkujeme prap. Jaroslavu Markovi, prap. Jiřímu Pavelkovi, nprap. Miroslavu Kašparovi a prap. Janu Urbanovi.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář