Založení okrasného záhonu a výsadba osmi ibišků před školou

V loňském roce, při výměně elektrického sloupu na školském pozemku a při obnově povrchu vjezdu s výměnou obrubníků, došlo ke zničení smyslového chodníku a k částečnému poničení skalky před školou. 5.a 6. ročník se ujal ne jen obnovy skalky, ale i zasazení ibišků do prostoru po pokácených stromech a založení nového okrasného záhonu, který by potěšil oko příchozích.

Co to obnášelo?

Hromadu dřiny, disciplíny a vytrvalost dětí i pedagogů 5. a 6. ročníku.

Nejprve jsme museli odstranit a odvézt kameny, štěrk a už nefunkční materiál ze zničeného smyslového chodníku. Poté jsme rozebrali materiál ze tří kompostérů a vyčištěný jsme ho navezli do děr vzniklých po práci na vjezdu. Hlíny však bylo stále málo.
Vypomohl nám penzion Hradisko, který nám hlínu dodal a dovolil nám si postupně odvážet dřevní štěpku vzniklou po prořezu zeleně na Hradisku. Dílo však hotové ještě nebylo. Čekal nás ještě nákup a výsadba nových rostlin a postupné navážení dřevní štěpky na vozíku z Hradiska a mulčování. Nyní máme hotovo!!

A co nám to dalo?

Dobrý pocit z hotového díla a proniknutí do tajů zahradničení. 🌿🌼

Teď už jen údržba a velké poděkování penzionu Hradisko a žákům i pedagogům 5. a 6. ročníku. Jmenovitě se prací účastnil Štěpán Šimurda, Maroš Bandy, Petr Firbach, Žaneta Janíčková, Veronika Bandyová, Karin Solanská, Šárka Deáková a Bronislava Pleváková.
Děkujeme!! ❤️

Zpracovala Mgr. Bronislava Pleváková, třídní učitelka

Pro celou fotogalerii klikněte zde

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář