Doprovodný program k projektu Ovoce do škol – Exkurze v Ovocentru Valašské Meziříčí

Od školního roku 2009/2010 probíhá na školách projekt s názvem OVOCE DO ŠKOL, který si klade za cíl snížit dětskou obezitu a podpořit správné stravovací návyky dětí a mládeže.
I v letošním školním roce se naše škola zapojila do tohoto projektu, který je hrazený z dotací EU.
Pro zvýšení účinnosti tohoto projektu pořádá naše škola doprovodné programy, které jsou zaměřené na stravovací návyky, skladbu jídelníčku, biopotraviny, ekologické zemědělství, ale také na vytvoření funkčního vztahu školy a rodiny, protože ne jen rodina, ale i škola může správným přístupem citelně ovlivnit stravovací návyky školáků.
Mezi jeden z mnoha doprovodných programů, které naše škola pořádá je exkurze s výkladem v Ovocentru Valašské Meziříčí. Prohlédli jsme si tam skladovací prostory, vyslechli názornou přednášku o vyváženém jídelníčku a zdravém životním stylu a ochutnali nemalé množství zdravých a sladkých dobrot.

Bronislava Pleváková, koordinátor EVVO

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...