Po stopách našich předků – Hukvaldy

Dne 19. 6. 2024 se žáci 1. stupně a speciálních tříd naší školy vydali na školní výlet na Hukvaldy. Výlety jsou nezapomenutelnou součástí ukončení každého školního roku a většina z dětí si je pamatuje po celý svůj život. Na našem výletu v Hukvaldech jsme navštívili hrad i památník Leoše Janáčka, který se nachází v jeho blízkosti. První naše kroky vedly ke středověkému hradu Hukvaldy, kde nám paní průvodkyně pověděla o zajímavé historii tohoto hradu doplněné o pověsti, které se k němu váží. 🏰 V areálu hradu se děti prošly po cimbuří, odkud byl nádherný výhled na okolní krajinu. 🏞️ Na zpáteční cestě jsme si pohladili lišku Bystroušku, která nám možná splní naše tajná přání. 🦊😊 Poté naše kroky směřovaly do domu, ve kterém je umístěn Památník Leoše Janáčka. Památník je jedinečnou upomínkou na tohoto hukvaldského rodáka, světově známého a velice uznávaného hudebního skladatele. 🎶

Věřím, že i přes horké letní počasí byly naše děti na výletě spokojeny a krásně si ho užily. 🙂

Zpracovala Mgr. Lenka Bohuslavová, třídní učitelka

Pro celou fotogalerii klikněte zde

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář