Ekoprogram Les

Bude v nastávajícím školním roce pokračovat již několik let fungující spolupráce školy s ostatními organizacemi? Ano!!!

I v letošním školním roce bude ZŠ praktická Rožnov p.R. pokračovat ve spolupráci s neziskovými organizacemi zabývajícími se ekologií a rozvojem environmentální výchovy na školách.

Hned v září nás na prvním setkání paní Monika Kašparová z Ekocentra Radhošť v celodenním výukovém programu Les provedla smíšeným lesem na Hradisku a nabídla nám tak zajímavé zpestření výuky a nevšední pohled odborníka. Podařilo se jí dětem představit les jako domov mnoha živočichů a rostlin, ale i les jako místo odpočinku, které musí děti umět správně využívat, střežit a chránit. Na dalším setkání pak dětem promítla přírodopisný film Roberta Rajchla a Erika Baláža Strážca divočiny, který dětem přiblížil fascinující svět nespoutaného divokého lesa a jeho obyvatel.

V září ještě ZŠ praktická Rožnov p. R. obnovila spolupráci s Michalem Šulganem ze Střediska volného času Rožnov p. R. a naplánovala s ním činnost ekologického semináře na další školní rok.