Den bez aut

Den bez aut je mezinárodní den, který se slaví každoročně 22. září. Akce si klade za cíl poukázat na přijatelnější způsoby dopravy a podpořit omezování městského automobilismu.
Do akce Den bez aut se zapojila jako každoročně i naše škola. Žáci pod vedením svých učitelů popřemýšleli, jak proměnit Rožnov p. R. ve město s čistým ovzduším bez hluku a smogu, ve město s fungující městskou dopravou, ve město, které chrání své klima a zdraví svých občanů.
Práce dětí ve kmenových třídách vyvrcholila 26. září 2016 na společném setkání, ve kterém děti představily výsledky svého snažení. Součástí Evropského týdne mobility byla i následná návštěva dopravního hřiště ve Valašském Meziříčí se zaměřením na alternativní dopravu a dopravní kázeň.

Bronislava Pleváková, koordinátor EVVO

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...